CZ SK HU

Video: Korona Himalájí je za polovicou. Marvanovú a Paloncýho čaká ešte 7 everestingov

Ultravytrvalci Peggy Marvanová a Pavel Paloncý sú už na ceste cez mesiac a vo videu sa obzreli za prvou polovicou ich spoločnej výzvy. Cieľom je na 14 alpských vrcholoch nastúpať výšku všetkých 14 himalájskych osemtisícoviek. Čo ich zatiaľ na ceste postretlo, ako sa im darí?

Prvých 7 everestingov

Aká bola prvá polovica výzvy? Peggy Marvanová a Pavel Paloncý navštívili Taliansko aj Francúzsko, Alpy aj Dolomity, prešli si lepšími aj horšími momentami. Kde im bolo najlepšie a kde naopak najhoršie? Baví ich to stále alebo sa už na to dávno chceli vykašľať? To všetko aj niečo navyše sa dozviete v tomto videu.

 

 

O projektu Korona Himalájí

120 000 metrov prevýšenia, cez 3 000 kilometrov, veľa hodín v sedle bicykla. Tak vyzerajú parametre projektu, do ktorého sa pustili známi českí ultravytrvalci Pavel Paloncý a Markéta Marvanová. Korunu Himalájí získa horolezec, ktorý zdolá všetkých 14 osemtisícoviek, oni si dali za cieľ nastúpať rovnakú výšku na bicykloch Lapierre, navyše v dobe koronavírusu, preto "Korona Himaláje".

"Himálajing" sprevádza aj DOBROČINNÁ SBÍRKA pre päť detí. Myšlienka zbierky je jednoduchá: "Ľudia, ktorí obdivujú naše výkony, môžu podporiť zbierku pre deti, ktoré musia bojovať každý deň," povedala k zbierke Markéta Marvanová. Pre tento projekt sa jazdci spojili s organizáciami Dobrý Anjel, Pink Bubble, Nadácia Via a klinikou AXON. Spoločne chcú vybrať 250 000 Kč a podporiť päť príbehov.

Štart: 18. apríla 2021
Web akcie: www.koronahimalaje.cz

klikni pro velký obrázek