CZ SK HU

Stefan Küng: Dlhujem svojim parťákom z tímu pivo

Kráľovná klasik, pekelná nedeľa, Paríž-Roubaix. Na legendárnych pretekoch tradične organizovaných v polovici apríla sa napriek nepriaznivým podmienkam skvele zadarilo tímu Groupama-FDJ. Líder tímu, Švajčiar Stefan Küng, prekonal množstvo prekážok a s výdatnou pomocou svojich spolujazdcov dokázal poraziť rad favoritov na tohtoročnom "suchom ročníku" pretekov Paríž-Roubax. Zaslúžene tak obsadil tretie miesto na tomto slávnom veľdrome. Zároveň sa jedná o najlepší tímový výsledok Groupama-FDJ od roku 1997.

 

Paríž, 17. apríla 2022: „Dnes to boli veľmi náročné preteky. Správne reagovať za všetkých okolností nebolo vôbec ľahké. Musel som urobiť zastávku, a preto som bol pozadu, keď sa pelotón rozdelil. Museli sme sa reorganizovať na prenasledovanie vedúcej skupiny, ktorá mala nad nami náskok asi minútu. Po všetkom, čím sme si dnes prešli, je naozaj skvelé stáť na stupni víťazov. Je to veľký úspech na mojej obľúbenej súťaži.

 

 

Urobil som tento rok naozaj veľký krok vpred. Jazdil som na úplne inom leveli – nielen fyzicky, ale aj mentálne. Cítim sa veľmi sebaisto: udržím tempo spolu s najlepšími pretekármi a vydržím s nimi až do konca. Pred pretekmi teraz dokážem byť pokojný, pretože viem, že bývajú veľmi dlhé. Sebaistota je v tíme všadeprítomná - predovšetkým keď viete, že vaši parťáci pre vás robia to najlepšie, čo môžu. Makali veľmi tvrdo celý deň, preukázali obrovskú silu, a ja som im to chcel oplatiť tým najlepším možným výsledkom. V Groupama-FDJ máme skvelú partiu s perfektnou dynamikou. Veľká výhra nám chýba, ale keď vydržíme trénovať, príde. Svojim spolupretekárom v tíme som v autobuse povedal, že dnes je extra dôležité bojovať. Klobúk dole najmä pred Olivierom Le Gacom – nespočetnekrát mi dnes pomohol. Dnes večer im všetkým dlhujem pivo!”

 

 

„Pre náš tím sú tieto preteky veľmi dôležité. Náš riaditeľ a GM ho vyhrali. Sú to najväčšie jednodňové preteky vo Francúzsku. A my sme francúzsky tím, s francúzskym sponzorom a toto je hneď po Tour de France vrchol všetkých našich pretekov. Som hrdý na to, že som mohol reprezentovať náš tím na stupni víťazov. Necítil som žiadny tlak - jednoducho vo mne verili. Dokonca aj keď sme boli v zadných pozíciách a museli sme situáciu otočiť o 180 ° v náš prospech.” Plný dojmov opísal Stefan Küng svoj zážitok z pretekov.

 

klikni pro velký obrázek