CZ SK HU

Nenechajte si ujsť horúce novinky Lapierre pre rok 2019

Je tu jeseň, a s ňou už tradične prichádza predstavenie noviniek prestížnej značky Lapierre. Nové modely pre rok 2019 začíname pomaly naskladňovať a veľa z nich už je k dispozícii v našom e-shope. Poďme sa pozrieť, aké inovácie si francúzsky Lapierre pripravil. Okrem cestných a MTB noviniek na vás čaká rozšírená rada elektrobicyklov s novým pohonom Fazua, alebo plne integrovaný pohon Yamaha a mnoho ďalších lákadiel.

Je tu jeseň, a s ňou už tradične prichádza predstavenie noviniek prestížnej značky Lapierre. Nové modely pre rok 2019 začíname pomaly naskladňovať a veľa z nich už je k dispozícii v našom e-shope. Poďme sa pozrieť, aké inovácie si francúzsky Lapierre pripravil. Okrem cestných a MTB noviniek na vás čaká rozšírená rada elektrobicyklov s novým pohonom Fazua, alebo plne integrovaný pohon Yamaha a mnoho ďalších lákadiel.

 

Závodný Xelius SL opäť dokonalejší než predtým

Lapierre Xelius SL - ostrý, dynamický a ľahký cestnej pretekár, ktorému je najlepšie v prudkých stúpaniach a agresívnych zjazdoch. Model 2019 je výsledkom dlhodobého vývoja a výskumu v úzkej spolupráci so závodným tímom GROUPAMA FDJ.
 

Konštruktéri si dali za cieľ zníženie jeho hmotnosti o 10% (cca 80 g) oproti predchádzajúcemu modelu a to pri zachovaní rovnakej tuhosti. To sa im podarilo vďaka tomu, že rám kompletne prestavali.
Inovovaný tvar rámu aj vidlice Xelius SL 2019 je inšpirovaný modelom Aircode SL, je teda viac aerodynamický a tým aj rýchlejší v zjazdoch aj na rovinách. Kabeláž je vedená hornou rámovou trubkou. Na prvý pohľad zaujme integrovaná sedlová objímka, ktorá je viac "aero" a lepšie riešená ako u predchádzajúcich modeloch. Zaujímavo je riešená zadná stavba, kde vzpery úplne míňajú sedlovú trubku a napájajú sa priamo do hornej rámovej trubky.

 

Zesty a Spicy - nové, dynamické, hravejšie

Pri nových modeloch horských bicyklov Zesty a Spicy nezostal "kameň na kameni". Oba biky sú teraz postavené na spoločnej platforme a sú v karbónové aj hliníkovej verzii. S nižším ťažiskom a účinnejším odpružením sa z biku stáva hravý parťák v teréne aj na ťažkých tratiach. Celková ergonómia bola prispôsobená potrebám a trendom cyklistov všetkých váhových kategórií. Zesty a Spicy sú lepšie ovládateľné a jazda na nich je oveľa pohodlnejšia.
Inovatívna koncepcia rámu je kompatibilná s 27,5" (S, M) i 29" kolesami (M, L, XL). Zesty ponúka zdvih 150/140 mm, Spicy 170/160 mm. Ide o tzv. Fit koncepciu, kde sa rozmery jednotlivých komponentov menia v závislosti od veľkosti rámu. Lapierre Zesty AM bude k dispozícii v štyroch verziách a Spicy v troch verziách

 

Lapierre rozširuje svoj rad elektrobicyklov

Nielen vylepšené, ale aj úplne nové modely elektrobicyklov uvádza Lapierre na trh pre budúcu sezónu. Lapierre ide svojou vlastnou cestou a neustále vyvíja nové technológie. A pretože spolupracuje s firmami Bosch, Shimano, Yamaha a po novom aj s Fazua, je Lapierre jedna z mála firiem, ktorá poskytuje kompletnú ponuku pohonných jednotiek a prevažne sa špecializuje na plnú integráciu batérie a motora v ráme.

Fazua - kompaktný pomocník
Posledný spomínaný, nemecký motor Fazua Evation, je skvelým pomocníkom pri rozbiehaní alebo jazde v silnom protivetre. Je kompaktný, ľahký (4,59 kg), má vymeniteľnú batériu (250 Wh), krútiaci moment 60Nm, sledovanie kadencie a 3 rôzne režimy až do 25 km/hod. LED diódy informujú o stave batérie.

 

e-Zesty AM - ľahký e-MTB

E-bike, ktorý vlastne žiadnym e-bikom nie je. E-Zesty je horský bicykel, do ktorého spodnej rámovej trubky môžete zasunúť motor Fazua s batériou 250 Wh a vyjsť s jeho podporou na váš obľúbený kopec alebo trail. Zároveň môžete e-Zesty využiť aj bez motora, napríklad pri jazde po traili, kedy nízka váha zaručí skvelú ovládateľnosť ako u klasického bicykla. Batériu, ktorá má necelé 3 kg, môžete behom pár sekúnd z rámu úplne vybrať, takže vás na trailoch nebude zbytočne zaťažovať. Celková hmotnosť bicykla aj s motorom a batériou je necelých 18 kg, čo je na elektrobicykel veľmi nízka hmotnosť.

Integrovaná kabeláž schovaná do karbónového rámu nijako nenarúša jeho veľmi atraktívny dizajn. Pohodlnú jazdu zabezpečuje pruženie od firmy Fox Shock s veľmi citlivým a presným chodom. Kolesá 27,5"+ so šírkou 2,8" poskytujú dokonalú trakciu, komfort a priľnavosť v teréne.
Predpokladaný termín výroby: január 2019.

 

Na trh sa dostáva aj dlho očakávaný Overvolt AM s pohonom Shimano a unikátnou "húsenkovou" batériou, ktorá sa do rámu vkladá veľmi jednoducho nenápadným otvorom v prednej časti spodnej rámovej trubky. Novinkou je aj Overvolt AM s pohonom Bosch na karbónovom ráme, s plne integrovanou batériou. Karbónový rám zabezpečuje vyššiu tuhosť pri akcelerácii a zároveň aj nižšiu hmotnosť, ktorá napomáha lepšej ovládateľnosti bicykla.

 

klikni pro velký obrázek