CZ SK HU

Mimoriadne podarený štart do sezóny tímu ATT Investments, ktorého šprintér Tomáš Bárta došiel pri Umag Trophy na 2. mieste

Umag, 2. marca. 10. ročník chorvátskej jednorazovky dopadol podľa očakávania šprintérskou koncovkou. V nej sa dokázal Tomáš Bárta z českého kontinentálneho tímu ATT Investments presadiť na skvelé 2. mieso za rakúskeho šprintéra rakúskeho tímu WSA KTM Graz Daniela Auera. Na tomto skvelom výsledku má výrazný podiel výborná práca celého tímu.

Išlo sa za slnečného počasia, na suchu a za 10 ° tepla. A keďže najskôr všetci športoví riaditelia varovali svojich zverencov, že na pomerne rovinatej trati a v tak početnom pelotóne so 180 ľuďmi bude mimoriadne nebezpečenstvo pádov, tak nakoniec ich zas až tak vela nebolo a už vôbec nie také, v ktorých by sa ocitol väčší počet ľudí .

 

Z ATT Investments postihol pád len Michala Schurana približne 10 km pred cieľom, zničil nejaký materiál, ale jemu samotnému sa nič vážne nestalo. Avšak aj s ohľadom na vzdialenosť od cieľa pre neho fakticky preteky skončili. Okamžite po odmávnutí ostrého štartu sa začalo pretekať a vysoké tempo vydržalo až do samého závera, takže konečný priemer sa dotkol 45 km/hod. V priebehu pretekov síce odišla šesťčlenná skupinka, ale hlavné pole ju malo po celý čas pod kontrolou a bola dojazdená zhruba 10 km pred cieľom tak, aby došlo k tomu, čo chcela väčšina favorizovaných tímov, a tým bol hromadný záver.

ATT Investments

 

Medzi niekoľko tímov, ktoré sa aktívnejšie podieľali na schádzaní úniku a ktoré si verili do šprintérskej koncovky, patrili aj jazdci ATT Investments. Spoločne s Jumbo-Visma Development Team boli najčastejšie vidieť okolo špice početnej hlavnej skupiny a dokázali pri likvidácii úniku aj koordinovať svoj spoločný záujem. ATT Investments išlo od začiatku jednoznačne na svojho šprintéra Tomáša Bártu a tomu sa podarilo vyhrať špurt balíka, pretože víťaz Daniel Auer dokázal s trochou šťastia pár stoviek metrov pred cieľom odskočiť zvyšku poľa a dotiahnuť náskok až na pásku.

 

Tomáš Bárta popísal preteky a hlavne špurt takto: „Mali sme jasne danú taktiku, ktorou sa podarilo naplniť. Chceli sme sa pohybovať na čelných pozíciách, aby sme mali preteky pod kontrolou a zároveň obmedzili riziko pádov vzadu v balíku. Bolo dohodnuté, že ma chlapci dovezú na prednú pozíciu na posledný veľký kruháč pred mestom asi 5 km pred cieľom a to splnili. Potom mi ešte pomohli na 3 km pretiahnuť ešte raz dopredu a potom už to bolo na mne. Veril som si, že si dokážem poradiť už sám. Vybral som si tímy, ktoré vyzerali do záveru najsilnejšie a vyzeralo to dosť nádejne.

Lenže na poslednom kruháči pár stoviek metrov pred cieľom sa nám do cesty priplietli nejakí hobíci, Auer, ktorý išiel v tej chvíli zo špice, to stihol, my za ním sme museli trošku na brzdy, čím získal 20-30 metrov a tie už sme nezišli . Vzhľadom na to, že sa mi podarilo vyhrať špurt skupiny, tak to samozrejme zamrzí. Ale na druhú stranu 2. miesto je veľmi dobré. Výborný štart do sezóny zvyšuje naše sebavedomie do ďalších pretekov, na ktorých dúfam pridáme ešte nejaký ďalší dobrý výsledok. A možno ešte lepšie ako dnes.“

ATT Investments

ATT Investments šiel v zostave Bárta, Schuran, Gašpar, Rotter, Hetfleiš a Sporysch. Športový riaditeľ Jaromír Friede mal pre nich po dnešných pretekoch len slová chvály. Čo v jeho prípade nie je úplne bežný štandard.

„Tím fungoval naozaj skvele. Všetci mali vopred dané úlohy a tie splnili. Mám z ich dnešného vystúpenia skutočne veľmi dobrý pocit. Chalani tvoria výbornú partiu aj mimo pretekov, čo sa potom pozitívne prenáša aj do samotných pretekov. Bolo to vidieť aj bezprostredne po dojazde, ako spolu chalani držia. Urobili mi veľkú radosť. A keď vyhráme, potom budem nadšený!“ so spokojným úsmevom dodal športový riaditeľ. S ohľadom na to, čo chlapci dnes predviedli, môže byť Jarda nadšený už v nedeľu pri Trofej Poreč. A my s ním!

klikni pro velký obrázek