CZ SK HU

Matěj Stránský pri premiére v drese ATT Investments 2. na MČR v cyklokrose

Kolín, 8. januára 2021. Matěj Stránský je jedným z tohtoročných nováčikov v tíme ATT Investments. Dnes sa prvýkrát predstavil v drese tohto českého cestného kontinentálneho tímu a bolo to hneď pri Majstrovstvách Českej republiky v cyklokrose. Vo svojich 18 rokoch sa ako nováčik v kategórii do 23 rokov umiestnil na 2. mieste, keď lepší bol len o dva roky starší Jakub Ťoupalík. Teraz Matěje čaká ako vyvrcholenie sezóny štart na Majstrovstvách sveta v cyklokrose v Spojených štátoch.

Matěj štartoval z prvého radu s číslom 2, ktoré značilo jeho umiestnené v tohtoročnom Českom pohári v cyklokrose. A štart sa mu mimoriadne vydaril. Do terénu vchádzal z prvej pozície. Lenže hneď na to prišli problémy. Pád, opakovane spadnutá reťaz, pretočené riadidlá a posun z prvej na poslednú pozíciu. Potom sa začala jeho stíhacia jazda. Postupne sa posúval pred jedného súpera za druhým, a keď po polovici pretekov došiel a následne aj ušiel rovnako starému Matejovi Fialovi, bral už v tej chvíli striebro vo svojej kategórii. Na lepšie umiestnenie to ale nebolo, pretože Jakub Ťoupalík bojoval na samej špici o absolútny titul.

„Som a nie som spokojný. Na jednej strane som vlastnou chybou prišiel o možnosť bojovať o lepší výsledok, na druhej strane som sa nezlomil, a nakoniec je z toho striebro v kategórii,“ komentoval výsledok pretekov Matěj Stránský, jedna z českých nádejí pre majstrovstvá sveta v cyklokrose.

„Na tohtoročných svetových pohároch som sa pohyboval okolo polovice druhej desiatky. Keď budem na majstrovstvách sveta do dvadsiatky, budem spokojný. Za cieľ som si ale dal byť do pätnástky a dúfam, že sa mi to podarí.“ Keď sa reprezentačný tréner Petr Klouček mal vysloviť k nominácii na majstrovstvách sveta, v kategórii do 23 rokov menoval jednoznačne a jediného práve Mateja Stránskeho.

 

ATT Investments


Matěj má rád náročnejšie trate, než tomu bolo v Kolíne, kde sa tohtoročné MČR išlo. „Nie že by trať bola úplne proti mne, ale mám rád trate náročnejšie, kde rozhoduje viac výkon ako taktika.“ Ako minuloročný junior by mohol mať problémy aj s dĺžkou pretekov, ale podľa svojich slov už si stačil zvyknúť a nerobí mu to problémy.

To, že patrí medzi nádeje slovenskej cyklistiky a aktuálne zvlášť cyklokrosu, potvrdil aj Radomír Šimůnek mladší, keď sa ako spolukomentátor priameho prenosu vyslovil v tom zmysle, že prestup Matěje do skvelého tímu ATT Investments mu bude určite na prospech a že by sme sa od neho mali v budúcnosti dočkať pekných výsledkov. Matej sám si nemohol vynachváliť servis, ktorého sa mu od tímu v rámci majstrovstiev dostalo. „Keď som prišiel do Kolína, čakal ma postavený stan, vyhriate auto, perfektný servis, jedným slovom skvelé!“ Čo on sám očakáva od tejto zmeny pre nasledujúcu sezónu? „Veľmi sa teším! Myslím, že prestup do ATT Investments s jeho výborným pretekárskym kalendárom, metodickou aj servisnou podporou, ma posunie o pekný kus ďalej. Či už celkovo alebo konkrétne v cyklokrose.“

 

klikni pro velký obrázek