CZ SK HU

Extrémna pretekárka Markéta Peggy Marvanová obúva svojho Lapierre Prorace do plášťov Continental

Peggy je dobrodruh a extrémna pretekárka, ktorá sa s ničím nepára. Pokojne sadne na svojho Prorace a prejde 4500 km dlhé preteky, a ešte ich aj vyhrá.

 

 

Markéta Peggy Marvanová je nezdolná mladá dáma, ktorá sa nebojí vyraziť na niekoľko tisíc kilometrov dlhé preteky bez sprievodného tímu. Preto potrebuje vybavenie, na ktoré sa môže za všetkých okolností spoľahnúť. Niet sa čomu čudovať, že vsádza na bicykel Lapierre. Závod Tour Divide 2018 naprieč Amerikou išla na bicykli Lapierre Prorace. Ďalší extrémny závod, Italy Divide 2018, absolvovala na novšom modeli Lapierre Prorace SAT 629. Oba bicykle mala zakaždým obuté do plášťov Continental. A k nim nám napísala krátku recenziu.

 

 

Recenzia plášťov priamo od Peggy:

Keď sme riešili, aké plášte s priateľom povezieme na preteky Tour Divide (4500 km dlhý pretek z Kanady k hraniciam Mexika), zaujali nás parametre plášťov Continental. Najmä parametre modelov Race King a X-King. Pri reálnom testovaní sme boli spokojní s tým, ako plášte držia v teréne, ako odolávajú defektom, a ako sa perfektne odvaľujú.

 

Na pretekoch Amerikou sme si obuli vpredu Continental X-King, pretože sme sa báli rozbahnených a technicky náročných ciest v Kanade, vzadu potom Race King. Pre istotu sme každý viezli jeden Race King ako náhradný plášť, keby sme mali nejaký závažnejší defekt ďaleko od civilizácie. Okrem toho sme plánovali, že po 2000 kilometroch zadný plášť vymeníme. To sme nakoniec aj urobili, hoci to nebolo nutné. Zadný plášť vyzeral dobre a iste by zvládol trať celú. Len sme sa s ním už nechceli ťahať.

 

Niet divu, že sú plášte Continental v zmesi Pure grip najčastejšie zvolenými plášťami na takto dlhých pretekoch. Aj na americkom Tour Divide ho jazdí zhruba tretina pretekárov.

 

Tento rok vyrazíme opäť s plášťami Continental, tentoraz na pretek dlhý 8000 km. A veľmi sa tešíme na dojmy z novo inovovaného plášťa Continental Race King II.

klikni pro velký obrázek