CZ SK HU

Cyklisti ATT Investments na South Aegean Tour víťazia v tímovej súťaži. A nielen to!

Rhodos, 13. marca. Cieľom druhej a zároveň záverečnej etapy pretekov v Grécku kategórie 2.2 bolo z pohľadu ATT Investments predovšetkým udržať to, čo si vybudovali v prvej etape, a pokúsiť sa získať dres najlepšieho vrchára v súťaži, v ktorej pred etapou figuroval na 2. mieste Karel Tyrpekl. A oboje sa podarilo mierou vrchovatou, aj keď najlepším vrchárom sa nestal Karel Tyrpekl, ale Peter Klabouch!

Etapa bola náročná nielen profilom, kedy sa jazdilo na okruhu cez jedno stúpanie, ktoré sa v závere nepríjemne uťahovalo, ale rovnako aj silným vetrom. Cieľom ATT Investments bolo dostať človeka do úniku, aby ostatné tímy museli ťahať a oni sami aby šetrili sily do náročného záveru, ktorým bolo dlhšie a prudké stúpanie. To sa podarilo, v 7-člennej skupine bol aj Petr Klabouch. K dispozícii boli dve vrchárske prémie, kde sa za prvé miesto udeľovalo 5 bodov, a Peter ich vie vyhrávať. Existovali teda dve možnosti.

Buď Peter tú prvú vyhrá a potom bude pre tím výhodné, aby únik vydržal aj do tej druhej, alebo pokiaľ neuspeje, potom únik zísť a dať šancu Karlovi Tyrpeklovi, aby na druhé VP bodoval a pokúsil sa dostať do čela tejto súťaže. Petr Klabouch sa postaral o to, že sa realizoval variant prvý. A to tak úspešne, že vyhral aj druhú prémiu a stal sa najlepším vrchárom pretekov!

Lotto-Kern Haus, ktoré malo vo svojom strede priebežne vedúceho pretekára poradí jednotlivcov, síce muselo pracovať na špici, ale nemalo záujem únik úplne zísť, pretože pre nich boli nebezpečné bonifikácie za prémie aj cieľové, ktoré by v prípade, že by únik vydržal, nemohli získať ich úhlavní súperi. Lenže úplne opačný zámer mal tím Vorarlberg, ktorý sa tiež postaral o to, že sedmička v úniku, ktorá si vybudovala náskok blížiaci sa až k 5 minútam, bola 15 km pred cieľom dostihnutá.

 

Potom už bolo jasné, že rozhodne momentálna výkonnosť v cieľovom kopci, kde sa už veľmi taktizovať nedalo. V cieli bol prvý Matteo Dal-Cin z kontinentálneho kanadského Toronto Hustle, 31-ročný Kanaďan, ktorý predošlé 4 roky strávil v Pro tíme Rally Cycling. A keďže včera prišiel na 2. mieste a víťaz včerajšej etapy Dressler z Lotto-Kern Haus síce dokončil v rovnakom čase, ale až na 7. mieste, to znamená bez bonifikácie, stal sa Kanaďan celkovým víťazom pretekov.
V prvej 12 člennej skupine, ktorá došla v čase víťaza, mali iba dva tímy po dvoch ľuďoch. Jednak Toronto Hustle a taktiež ATT Investments. Prudký a dlhší kopec je terén šitý na mieru Karlovi Camrdovi a ten tiež došiel najlepšie z našich na 6. mieste.

Dôležité bolo hlavne to, že na 11. mieste dokončil Karel Tyrpekl a v konečnej klasifikácii zostal na 5. mieste. "Chceli sme tiež udržať vedenie v tímovej súťaži. Aj preto sme mali človeka v úniku a do záveru boli určení štyria chlapci, ktorí sa mali postarať o to, aby súčet prvých troch z nich nám víťazstvo v tejto súťaži zaistil," objasnil detaily tímovej predzávodnej. taktiky Peter Kaltofen. Výsledkom bolo, že k dvom, ktorí došli v prvej skupine, sa pridal na 15. mieste Mika Heming, a keby bolo treba, na 18., resp. 21. mieste všetko istili Matúš Štoček a Jiří Petruš.

Konečná bilancia tímu na úvodných etapových pretekoch na gréckom Rhodose je mimoriadne potešujúca: 1. miesto v súťaži tímov v konkurencii 18 celkov vrátane silných kontinentálnych Vorarlberg, Lotto-Kern Haus a Coop, 5. miesto v konečnom poradí jednotlivcov, 1. a 3. miesto v súťaži vrchárov a 5. a 6. miesto v etapách. Mimoriadne vydarený začiatok gréckej misie!

klikni pro velký obrázek