CZ SK HU

Cyklisti ATT Investments bodovali na juhu Európy. Heming na Rhodose víťazom kategórii do 23 rokov, Bárta v Istrii štvrtý

Medzinárodná veľká cena Rhodosu bola veľmi bojovná. Od štartu sa poriadne pretekalo. Cyklistom ATT Investments sa darilo preteky kontrolovať aj tým, že chodili do únikov. V závere sa sústredili na Mika Heminga, ktorý má z „gréckej“ zostavy najlepší špurt. Nakoniec z toho bolo 5. miesto a víťazstvo v kategórii do 23 rokov. Súbežne pri GP Slovenian Istria sa tiež spurtovalo do cieľa z početnejšej skupiny, z ktorej sa Tomáš Bárta presadil na 4. miesto.

 

Rhodes Grand Prix

 

Ďalší z jarných pretekov na gréckom Rhodose predstavovala jednorazová Veľká cena Rhodosu na 186 km. Cyklisti pri nej obišli ostrov dookola. Na 40. km sa pred cyklistami zdvihlo 9 km stúpanie s priemerom 4,8 %, avšak po jeho zdolaní to síce nebola úplná rovina, ale profilovo nič príliš ťažké. Došlo teda na špurt, v ktorom dominovali cyklisti nórskeho tímu Coop. Vyhral 22 ročný Nor Drege pred dánskym pretekárom Andreasom Stokbro, ktorý predchádzajúce dva roky strávil v prvodivíznom tíme Qhubeka. Najlepšie sa zo zostavy ATT Investments umiestnil na 5. priečke Mika Heming. Čas víťaza obdržalo 27 pretekárov, medzi nimi ešte z ATT Investments Matúš Štoček, Karel Tyrpekl a Tomáš Jakoubek.  

 

ATT Investments

 

V súčte časov troch najlepších z každého tímu boli lepší ako ATT Investments iba dvaja: Coop a americký Hagens Berman Axeon. Petr Kaltofen, ATT Investments: „Od začiatku sa išlo veľmi ostré tempo. V prvom vážnejšom úniku ôsmich ľudí sme mali Petra Klaboucha. Keď ich dohnali, tak sa to vpredu presýpalo a pred záverom sa na čele vytvorila ďalšia osmička vrátane Tomáša Jakoubka. Nakoniec aj títo ľudia boli dôjdení ďalšou skupinou, v ktorej bol aj Mika Heming, ktorému sa ostatní snažili vytvoriť pozíciu do špurtu. Bolo z toho 5. miesto a víťazstvo v kategórii do 23 rokov. Na tomto výsledku sa podieľal celý tím.“

 

Mika Heming

 

GP Slovenian Istria 

Na juhu Európy sa dnes odohrali ešte jedny jednorazové preteky z kalendára UCI. Veľká cena slovinskej Istrie. Medzi 136 cyklistami bola aj šestica ATT Investments. 70 km pred cieľom išla pred pelotónom štvorica pretekárov, v ktorej si spoločne s Glivarom z domáceho tímu Adria počínal najaktívnejšie Dan Turek. Boli však dostihnutí a stali sa súčasťou zhruba 50 člennej skupiny, v ktorej tempo udávali pretekári Tirol KTM vrátane Karla Vacka, na ktorého lakti boli viditeľné následky pádu. Spoločne s nimi sa o tempo starali ešte vybraní cyklisti Adria Mobil a talianskeho Cycling Friuli. Všetko tímy, ktoré tu mali početnú prevahu.

 

ATT Investments

 

A práve traja borci z uvedených tímov sa vydali 25 km pred cieľom do úniku. Nevytvorili si však veľký náskok. Podiel na tom mal aj Dan Turek, pracujúci aktívne na špičke hlavnej skupiny. Ale bojovali statočne až do méty 4 km pred cieľom, kedy boli dostihnuní. Došlo teda na špurt, v ktorom bol najúspešnejší Daniel Auer z WSA KTM pred dvoma pretekármi Friuli. Bezprostredne pod stupňami víťazov sa umiestnil Tomáš Bárta z ATT Investments.

Jaromír Friede, ATT Investments: „Keď bola odjazdená štvorica s Danom Turkom, mali sme v prvej skupine za nimi podľa plánu jedného človek, ktorým bol Michal Schuran. V tej ďalšej chlapci tvrdo dreli na tom, aby dostali dopredu Tomáša Bártu a to sa nakoniec podarilo. V samom závere dvaja ľudia trošku poodišli a za nimi sa špurtovalo o 3. miesto. Pôvodne nám povedali, že Tomáš bol tretí, takže veľká eufória. Potom teda malé sklamanie, keď to rozhodcovia prehodnotili, že podľa fotofiniša bol až štvrtý. Chalani odmakali presne to, čo sme si povedali. V závere sa išla totálna hrana, cieľ bol na férovku. Z našej strany super práce, z chalanov mám radosť."

klikni pro velký obrázek