CZ SK HU

Cestné bicykle Lapierre pre náročných pretekárov i hobby jazdcov

Lapierre - to je viac ako 70 rokov skúseností, špičkových bicyklov, technologických inovácií a atraktívnych dizajnov. Počas prvých rokov sa francúzsky Lapierre zameriaval predovšetkým na výrobu MTB bicyklov, v deväťdesiatych rokoch svoju pozornosť presunul aj k cestným bicyklom. A dobre urobil.

 

Od MTB k cestným bicyklom a FDJ

Prelomovým rokom bol rok 2002, keď Lapierre začal spolupracovať s profesionálnym tímom FDJ (Française des Jeux). Od tej doby sa s cestnými bicyklami Lapierre môžete stretávať na elitných cestných pretekoch, na čele s domácou Tour de France. Zanedlho sa Lapierre pustil do výroby ľahkých karbónových rámov (LP 0.9C). Spolupráca s profesionálnymi pretekármi nespočíva iba v ich sponzorovaní a zásobovaná bicyklami. Pretekári FDJ majú dôležité slovo pri vývoji a testovaní nových modelov. A ako je vidieť, tento spôsob spolupráce je veľmi úspešný.

 

V roku 2003 získal tím FDJ na cestných bicykloch Lapierre štyri dresy na Tour de France a zároveň aj zelený dres vďaka šprintu Badena Cooka v záverečnej etape. O rok na to Lapierre rozšíril kolekciu víťazných dresov aj o ružový dres z Giro d´Italia 2004. Od tej doby pretekári na bicykloch Lapierre zbierajú jedno víťazstvo za druhým. V roku 2014 sa k slovu dostáva nová kolekcia cestných modelov Aircode. A práve na Aircode sa Thibaut Pinot z FDJ ešte v tom istom roku umiestnil na celkovom treťom mieste v Tour de France. V Českej republike spolupracuje Lapierre s pretekárskym tímom TOPFOREX Lapierre Pro Cycling Team.

 

 

Modelové rady cestných bicyklov Lapierre

 

Dnes, na začiatku sezóny 2019, ponúka Lapierre niekoľko modelových radov cestných bicyklov. O každej z nich sa dozviete viac v seriáli, ktorý pre vás pripravujeme pre nasledujúce týždne. Teraz sa poďme pozrieť, ktoré rady to sú: Shaper sú fitnes modely vhodné pre kondičné jazdy na cyklo cestách alebo rýchle presuny po meste. Audacio sú cestné modely pre začínajúcich jazdcov. Sensium je označenie vytrvalostných modelov pre hobby jazdcov s ambíciami. Xelius sú svižné, dynamické a ľahké pretekárske modely, ideálne na stúpania, králi horských etáp. Pulsium sú pretekárske modely, ktoré poskytujú maximálny komfort aj na dlažobných kockách. Aircode sú aerodynamické strely, rýchle, silné a ideálne pre šprinty. Tandem vám umožní užívať si cyklo zážitky vo dvojici.

 

Úplnou novinkou, ktorá má obrovský potenciál pre vývoj cestnej cyklistiky, je cestný elektrobicykel Lapierre E-Xelius. Ale o ňom až niekedy nabudúce.

klikni pro velký obrázek