CZ SK HU

Carla kritériovú ligu v Soběslavi vyhral Matúš Štoček

Druhý diel seriálu zo šesťdielnej série kritérií v kategórii Elite, podobne ako prvé preteky v Pardubiciach, ovládol ATT Investments. Tentokrát vyhral Matúš Štoček pred tímovým kolegom Petrom Klabouchom a Michael Borošom z Elkov-Kasper.

Na štart kategórie Elite a U23 sa postavilo 34 pretekárov z 12 tímov. Najpočetnejšie zastúpenie mal ATT Investments s 12 jazdcami. Štyria ľudia tu mal ČEZ Tábor, po troch CK Příbram a Hello CTW s Martinom Boubalom, po dvoch KC Hlinsko a Elkov-Kasper, zástupcu tu mala aj Dukla Praha a Favorit Brno.

Išlo sa na 50 okruhov a 75 km. Každý piaty okruh bol bodovaný, posledný dvojnásobne. Body brali vždy prví štyria. Cyklisti ATT Investments využili svoju výkonnosť a početnú prevahu a podľa vopred pripraveného scenára najprv v priebehu pretekov rozdelili štartové pole tak, že sa na čele osamostatnila menšia skupina s prevahou vlastných pretekárov, v tomto konkrétnom prípade to bolo 11 ľudí, kde ich bolo 8 z ATT Investments. Oboch zástupcov tu mal Elkov-Kasper a bol tu aj Šimon Vaníček z ČEZ Cyklo Team Tábor. V bodovaných okruhoch si najlepšie viedli Matúš Štoček a Peter Klabouch z ATT Investments, ktorí obsadili prvé dve miesta, tretí bol klasifikovaný Michael Boroš z Elkov-Kasper.