CZ SK HU

ATT Investments vstúpil do sezóny nad očakávania: 40 UCI bodov v Chorvátsku a mimoriadne vydarený grécky etapový závod

Cyklisti ATT Investments po sérii prípravných kempov zahájili začiatkom marca pretekársku sezónu v Chorvátsku a Grécku. Z Chorvátska vezú štyri umiestnenia do top desať a celkom 40 UCI bodov. V prvom z gréckych pretekov South Aegean Tour vyhrali tímovú súťaž aj súťaž o najlepšieho vrchára. Veľmi podarený začiatok sezóny. Ako povedal jeden zo športových riaditeľov, vstup do sezóny potvrdil, že tím ide správnou cestou, ale zároveň že je potrebné aj naďalej tvrdo pracovať.

Do Chorvátska odcestovala sedmička v zložení Bárta, Havrlant, Hetfleiš, Gašpar, Rotter, Schuran a Sporysch. Okrem Bárty a Hetfleiša sú ostatní tohtoročnými nováčikmi v tíme. V prípade Sporysche a Havrlanta nováčikovia v kategórii mužov. Jediný Schuran prekračuje vo svojich 25 rokoch kategóriu do 23 rokov. S ohľadom na prevažujúci profil všetkých troch pretekov s celkovým počtom šiestich pretekárskych dní bol vo väčšine prípadov lídrom určený šprintér Tomáš Bárta. Štyrikrát dokončil v prvej desiatke, najlepšie v Trofej Umag na 2. mieste. Spoločne so 6. miestom na Trofej Poreč to tímu prinieslo 40 UCI bodov.

 

ATT Investments

V konečnom poradí štvordielnych etapových pretekov Istrian Spring Trophy bol najlepšie klasifikovaným pretekárom nielen z ATT Investments, ale zo všetkých českých jazdcov, Jan Kašpar na 38. mieste. Napriek tomu vidí účasť a pôsobenie na týchto tradičných pretekoch športový riaditeľ Jaromír Friede pozitívne: „Hoci to na konečnom výsledku nie je vidieť, chlapci robili, čo sme si stanovili, odviedli veľmi náročnú prácu. Čo si z Chorvátska odvážame ako najcennejšie, sú okrem štyroch umiestnení v top ten a 40 UCI bodov tiež ťažké pretekárske kilometre a veľké množstvo skúseností, ktoré hlavne mladí chlapci, ktorých tu máme veľa, pobrali. Teraz sa vraciame domov, mnoho chlapcov má školské povinnosti a o to to majú ťažšie ako čistokrvní profesionáli. Šesť pretekárskych dní v Chorvátsku nám len potvrdilo, že ideme správnou cestou a že je potrebné aj naďalej na sebe makať."

Druhá skupina v zostave Camrda, Heming, Jakoubek, Klabouch, Petruš, Štoček a Tyrpekl začala cez uplynulý víkend sériu pretekov na gréckom Rhodose pri dvojetapovom South Aegean Tour. V tomto prípade ide o skúsenejšiu zostavu, hoci aj v nej je viac ako 23 rokov iba Petrušovi. Nováčikom v tíme je iba Mika Heming. Zloženie tímu pre preteky na Rhodose, ktoré budú pokračovať 20. marca pri International Rhodes Grand Prix a od 24. do 27. marca pri International Tour of Rhodes, zodpovedá pochopiteľne profilovému charakteru týchto pretekov, pri ktorých príležitostí pre šprintérov je podstatne menej ako v Chorvátsku . Skôr sa tu uplatnia klasikári a vrchári. 

ATT Investments

A to tiež potvrdil hneď úvodný South Aegean Tour. Vďaka zvolenej taktike, ktorú tu má na starosti športový riaditeľ Petr Kaltofen, a vďaka jej realizácii jeho zverencami, sa podarilo tímu v náročnej konkurencii tímov z Rakúska, Nemecka, Nórska, Dánska, Kanady a USA, mimoriadne zviditeľniť. V etapách skončil Tyrpekl na 5. a Camrda na 6. mieste, súťaž vrchárov vyhral Klabouch a 3. bol Tyrpekl, ktorý sa v klasifikácii jednotlivcov umiestnil na 5. mieste, a ATT Investments sa stal najlepším tímom!

Skupina, ktorá pretekala v Chorvátsku, sa za týždeň vráti na juh Európy, konkrétne na jednorazovú GP Slovenian Istria, a o týždeň neskôr ju čakajú dva domáce preteky, jednak kritérium v Pardubiciach a hlavne prvé preteky Českého pohára Veľká Bíteš - Brno -Veľká Bíteš.

 

klikni pro velký obrázek