CZ SK HU

ATT Investments si z prvých pretekov slovenského pohára urobil tímové majstrovstvá

Pôvodne plánovanú účasť na pretekoch v poľskej Sobótke, ktoré organizátor preložil na budúci víkend, nahradili ATT Investments a Favorit Brno preteky na úvodnom podniku slovenského cestného pohára. ATT Investments preteky úplne ovládol. Vyhral Matúš Štoček, jediný Slovák v zostave tohto českého kontinentálneho tímu. V prvej päťke mal pardubický tím ďalších troch ľudí.

Preteky v Sobótke organizátori zrušili kvôli predpovedi nepriaznivého počasia. Svoju úlohu zohral fakt, že v minulom ročníku jeden z cyklistov kategórie masters spadol tak nešťastne, že pád neprežil. Organizátori následne zrušili celú akciu, takže Elite vôbec neodštartovala. Prvé preteky tohtoročného slovenského pohára na ceste sa uskutočnili na tradičnej trati s centrom v obci Suchá nad Parnou, ležiacej 10 km severozápadne od Trnavy. Pretekali tu všetky kategórie. Elite, U23 a juniori štartovali pohromade.

ATT Investments

Na štarte okrem domácich Slovákov boli cyklisti z Maďarska a Rakúska a tiež dva české tímy: Favorit Brno, ktorý tu mal aj juniorov, a ATT Investments. Okruh, na ktorom sa išlo, meral 23 km a hlavná kategória ho išla 5x. Prevýšenie bolo minimálne, celkom niečo cez 600 metrov. Čo sa neodohralo smerom nahor, to prišlo z boku: silný nárazový vietor. A k tomu teplota okolo 4-5 °C. Začiatok bol veľmi nervózny, v početnom pelotóne s juniormi sa veľmi padalo. Našťastie aj s ohľadom na vietor sa hlavné pole čoskoro nadelilo, takže sa situácia v tomto smere upokojila. ATT Investments mal v pláne po polovici pretekov útočiť, čo jeho pretekári splnili a výrazne zredukovali čelnú skupinu. Medzi 15 ľuďmi, ktorí sa ocitli na špici, mali kompletnú šesticu. Zhruba 10 km pred cieľom sa postarali o rozhodujúci moment.

Ušla trojica ATT Investments Štoček, Schuran a Sporysch a s nimi Slovák Čanecký z tímu BRS - Kaktus Bike. Chalani z pardubického tímu si s jediným súperom poradili čítankovo, z čoho podľa plánu profitoval Slovák Matúš Štoček, ktorý si došiel pre víťazstvo. Špurt druhej nepočetnej skupiny vyhral Tomáš Bárta, takže ATT Investments obsadilo štyri z prvých piatich pozícií. S ohľadom na to, že zvyšní dvaja, Stránsky a Rotter, došli v skupine s Bártom, urobili si borci ATT Investments z prvých pretekov slovenského pohára s trochou nadsázky klubové majstrovstvá.