CZ SK HU

ATT Investments sa zázemím približuje úrovni World Tour

Praha, 10. januára 2022. Český cestný kontinentálny tím ATT Investments Pro Cycling dnes v priestoroch Mercedez Benz Praha oficiálne predstavil zloženie tímu na rok 2022. Obmenil a početne rozšíril nielen tím pretekárov, ale aj realizačný tím. Predovšetkým však došlo k zmene na pozícii titulárneho partnera, ktorým je česká spoločnosť ATT Investments, čo prinieslo významné skvalitnenie možností materiálnej podpory tohto ambiciózneho celku.

Miroslav Zadák, majiteľ spoločnosti ATT Investmens, sa vyslovil k ambíciám, s ktorými vstúpil do úlohy hlavného partnera: „Základná myšlienka, filozofia, rovnako ako spôsob práce vedenia tímu ma zaujali natoľko, že hodlám tento projekt podporovať dlhodobo a na úrovni, ktorá by sa maximálne blížila úrovni World Tour.“

A že to nie sú len prázdne slová, dokazuje aj nákup tímového autobusu, ktorý sa nedá porovnať s autobusmi tímov z najvyššej cyklistickej divízie.

Súpiska tímu sa oproti minuloročnej sezóne rozrástla. Figuruje v nej 15 pretekárov. Zo súčasných pokračujú Jiří Petruš, Matúš Štoček, Petr Klabouch, Tomáš Bárta, Karol Tyrpekl, Tomáš Jakoubek, Karel Camrda a Petr Hetfleiš. Novo prichádza z pražskej Sparty Michal Schuran, z Dukly Praha Ján Kašpar, z Roman Kreuziger Cycling Academy Daniel Sporysch, z boleslavského Brilon Matěj Stránsky, z brnenského Favoritu Michal Rotter az nemeckého Maloja Pushbikers Mika Heming.

ATT InvestmensATT Investmens

Šéfom pochopiteľne zostáva Radim Kijevský, k ruke bude mať troch športových riaditeľov, všetko bývalých cyklistov s praxou z najvyššej domácej úrovne. Ide o Petra Kaltofena, Jaromíra Friedeho a Petra Dlaska. Okrem nich sa budú o športový aj ľudský rozvoj zverencov starať ľudia z renomovaných metodických centier, ako aj psychológovia a pod.

Aby tím mohol fungovať na úrovni špičkovo zaisteného kontinentálneho tímu, potrebuje okrem titulárneho radu ďalších partnerov, či už ide o bicykle a ich vybavenie (Lapierre, Shimano, FFWD, 4iii atď.), oblečenie (LAWI), doplnky stravy (Penco, Pastee) , Tak pokrytie ďalších finančných nákladov a tých je značné množstvo. Ich kompletný zoznam je možné nájsť na webových stránkach tímu attcycling.cz.

Fanúšika cyklistiky určite mimoriadne zaujíma pretekársky program. Ten sa oproti minulému roku opäť skvalitnil. Z jednotkových pretekov majú potvrdenú účasť mi. na rumunskom Sibiu, Okolo Estónska a snáď vyjde aj Okolo Slovenska. Uvidíme, či sa chlapci v modro-červeno-zlatých dresoch objavia aj pri Sazke Tour a prípadne na Okolo Maďarska.

ATT InvestmensATT Investmens

Medzi priority tímu patrí aj Český pohár a zvlášť Majstrovstvá republiky. Vzhľadom na to, že na rozdiel od minulosti, keď úplnú prevahu kádra tvorili pretekári do 23 rokov, sa dá teraz vyjadriť vekové zloženie tímu ako 1+1, tzn. na jedného dvadsaťtrikára jeden eliťák, má vedenie tímu ambície byť najúspešnejší na domácej scéne aj v kategórii elite. Uvidíme teda, či sa im tento rok podarí k zisku víťaza českého pohára do 23 rokov aj víťaza tímovej súťaže, pridať víťazstvo v kategórii najcennejšie.

Nakročené k realizácii predsezónnych ambícií má dobre. Jednak už samotnou kvalitou prichádzajúcich pretekárov, ale aj výsledkami výkonnostných testov, ktoré pretekári absolvovali jednak v rámci prvého decembrového sústredenia v Španielsku a následne odborných laboratórnych testov, ktoré prekonali začiatkom januára v Pardubiciach.

„Najcennejšie je, že chlapci sa vo výkone stabilizovali. Teraz sa chceme sústrediť na cielenú individualizáciu modelovania tréningov, aby každý mal plán a program šitý naozaj na mieru“, odpovedal na otázku ohľadom porovnania výkonnostných testov chalanov z minulých rokov a tých tohtoročných športový fyziológ Aleš Řehoř.

Na otázku, či tím neuvažuje s ohľadom na úroveň zaistenia o posun z úrovne kontinentálnej výšky, zatiaľ Radim Kijevský odpovedá takto: „Chceme byť špičkovým kontinentálnym tímom, než priemerným Pro tímom. V budúcnosti možno, Miroslav Zadák by rád rýchlo, ale ja radšej zostávam pri zemi. Ako doteraz chceme ísť krok za krokom.“

S ohľadom na sedemročnú minulosť tohto tímu a znalosť jeho vývoja, možno konštatovať, že zvolená cesta sa javí ako najlepšia možná a že síce stavať vzdušné zámky sa obvykle neoplatí, ale v prípade ATT Investments sa budúcnosť nie príliš vzdialená v úrovni o stupeň vyššie javí ako dosť dobre možná.

 

 

klikni pro velký obrázek