CZ SK HU

ATT Investments sa chystá na prvé preteky do Chorvátska a Grécka

Pardubice, 25. februára 2022. Príprava je vždy jedna vec, preteky vec druhá. Kvalitná príprava je nutnou a dôležitou, nie však jedinou podmienkou pre úspech v pretekoch. Zimná príprava cyklistov ATT Investments prebehla bez problémov, kvalitne a podľa vopred pripraveného plánu. 2. marca sa časť 15-členného tímu postaví na štart prvých tohtoročných pretekov Trofej Umag (1.2). A to už sa teda pôjde naostro.

Poslednou spoločnou prípravou bol 14-dňový kemp v Španielsku, z ktorého sa chlapci vracali do svojich domovov po celej Českej republike v nedeľu 20. februára. „Odtrénovali sme všetko, čo sme si naplánovali. Chlapci sa už tešia na pretekárske nasadenie, ich motivácia je veľmi vysoká. Ako partia pôsobia veľmi dobre. Veríme, že sa kvalitná príprava odrazí aj na výsledkoch,“ okomentoval výstupy z posledného sústredenia, ktoré prebehlo na pobreží Costa Blanca a hlavne v horách, ktoré sa tu zdvíhajú takmer od vodnej hladiny, športový riaditeľ Petr Kaltofen.

 

Att Investments

Vedenie tímu aj s ohľadom na poznatky z kempu, kde si mi. robili kvalifikovaný obrázok o aktuálnej výkonnosti, ale pochopiteľne aj s ohľadom na charakter pretekov, ktoré tím čakajú v priebehu marca, rozčlenili pretekárov na dve skupiny. Jedna skupina odcestuje do Chorvátska a Slovinska, druhá na grécky Rhodos. V Chorvátsku ich čaká 2. marca Trofej Umag, 6. marca Trofej Poreč a od 10. do 13. marca etapové preteky Istrian Spring Trophy. Následne sa táto skupina presunie do susedného Slovinska, kde 20. marca absolvujú GP Slovenian Istria. Vo všetkých prípadoch ide o preteky kategórie .2, tzn. najnižšia UCI úroveň. Avšak obvykle sa tu schádza veľmi dobrá konkurencia, hlavne mladých a na začiatku sezóny mimoriadne nabudených jazdcov, takže stres v pretekoch tu býva o niečo vyšší ako je štandard.

 

Att Investments

 

"V Chorvátsku by mali hromadným špurtom končiť obe jednorazovky aj dve z troch etáp Jarnej ceny," konštatoval Petr Kaltofen, čo bol tiež jeden z dôvodov, ako bol tím rozdelený. Kapitánom bude skúsený Michal Schuran a do špurtov sa pôjde na Tomáša Bártu. S nimi budú v skupine mladší pretekári z tohtoročnej súpisky. Koučovať ich bude Jaromír Friede. Po chorvátsko-slovinskej misii sa táto skupina vráti do Čiech, kde 27. marca bude pretekať v domovine tímu pri Kritériu Pardubice, aby sa na druhý deň postavila na štart českej klasiky a prvých pretekov Českého pohára Veľká Bíteš - Brno - Veľká Bíteš.

 

Att Investments

 

Druhá skupina, ktorú tvoria skôr skúsenejší pretekári, ktorí majú potenciál byť konkurencieschopní v klasikárskom a kopcovitom teréne a medzi ktorých patrí napr. Karel Camrda a Karel Tyrpekl, začne 12. marca na Rhodose dvojdňovým etapákom South Aegean Tour.

 

O týždeň neskôr 20. marca bude nasledovať International Rhodes GP a svoj grécky pretekársky program zakončia v dňoch 24. – 27. marca štvordielnymi etapovými pretekmi Tour of Rhodes. V Grécku povedie tím v úlohe športového riaditeľa Petr Kaltofen a všetky preteky majú pridelenú aj kategóriu 2.

 

K ambíciám poznamenal Petr Kaltofen: „Je vždy ťažké určovať ambície pred prvými pretekmi, ale určite by sme chceli na oboch frontoch zabojovať o prvé tohtoročné UCI body, teda poradie do TOP 10. Na základe porovnania testov z vlaňajška sú chlapci pripravení minimálne rovnako kvalitne, ale skôr lepšie.“

klikni pro velký obrázek