CZ SK HU

ATT Investments odlieta na druhý tímový kemp do Španielska

Po dvoch sústredeniach na českých horách, decembrovom kempe v španielskom meste Altea v provincii Alicante a januárovom predstavení tímu v priestoroch Merdes-Benz Praha prichádza od nedele 6. februára na rad poslednej fázy pretekárskej prípravy. Zázemie budú mať cyklisti českého kontinentálneho tímu rovnako ako v decembri v hoteli Cap Negret.

Príprava doteraz prebieha podľa predstáv. Zatiaľ všetko bez podstatných komplikácií. Čo je dôležité smerom k prvým ostrým štartom, ktorými bude séria marcových pretekov v Chorvátsku a v Grécku, a ktoré odštartuje 2. marca Trofej Umag (1.2). Tá príde na rad necelých 14 dní po skončení španielskeho kempu. A práve španielske sústredenie určí konečnú podobu zostáv ATT Investments do oboch destinácií, pretože s navýšením počtu pretekárov tím vytvoril podmienky na realizáciu dvoch súbežných programov.

 

ATT Investments

 

Zahraničný pretekársky program sa postupne stále zreteľnejšie rysuje, novo sa podarilo vyjednať účasť na jednorazových závodoch v Belgicku a Holandsku. V týchto prípadoch sa dá očakávať veľmi slušná konkurencia predovšetkým development tímov, obvykle záložných tímov špičkových zostáv, nabitých ambicióznymi mladíkmi, z ktorých rad následne prestupuje do najvyšších poschodí svetovej cyklistiky. Príkladom za všetkých môže byť 19-ročný Arnaud De Lie, s ktorým cyklisti ATT Investments ešte vlani na sklonku leta merali sily na Okolo južných Čiech a ktorý pred niekoľkými dňami vyhral v drese Lotto-Soudal posledný podnik Challenge Mallorca v konkurencii radu World tímov.  

Keďže ide v Španielsku o finálnu časť prípravy, bude sa druhý kemp od toho úvodného líšiť. Zmyslom je aj tentoraz nabehnúť kvalitné kilometre v priaznivých klimatických podmienkach, avšak s tým rozdielom, že dôjde k zaradeniu väčšieho počtu intenzít. Okrem toho jednotliví pretekári budú mať tréning prispôsobený aktuálnej výkonnosti na základe vykonaných laktátových testov, veku a zamerania.

 

ATT Investments

Iba Matej Stránský sa k tímu pripojí až v druhom týždni sústredenia. Dôvodom je to, že absolvoval kompletnú cyklokrosovú sezónu, ktorú zakončil účasťou na majstrovstvách sveta v USA. Matej sa pred MS vyjadril v tom zmysle, že do dvadsiatky bude spokojný, „snom“ bolo umiestnenie do pätnástky. Výsledkom bolo 22. miesto. „Matej išiel v kategórii U23 prvým rokom, a to je vždy veľmi ťažké presadiť sa. Dokázal veľmi dobre zachytiť začiatok pretekov, ku koncu už mu ale ľahko ubúdali sily. Veríme, že po kvalitnej cestnej sezóne a adaptácii na dĺžku pretekov, bude budúci rok bojovať o lepšie umiestnenie,“ zhodnotil Matejov výkon a výsledok športový riaditeľ ATT Investments Petr Kaltofen.

 

Matěj Stránský

Ostatní chlapci absolvovali prvú časť zimnej prípravy. Tí, čo už nemajú školské povinnosti, odišli do Španielska s predstihom a odtrénovali veľa hodín v ideálnych klimatických podmienkach teplôt okolo 20 °C predovšetkým v základnej a silovej vytrvalosti. Teraz teda voľne naváža účasťou na oficiálnom kempe. Druhá skupina odlieta do Alicante v nedeľu. „Doma trénovali pretekári, ktorí mali školské povinnosti. Kombinovali tréning vonku a na trenažéri, podľa aktuálneho počasia. Rovnako zaraďovali posilňovňu a bežky. Podstatný hendikep by mať nemali, len im možno bude trvať dva tri tréningy, než sa rozbehnú,“ zhodnotil perspektívy porovnania výkonnostnej úrovne Petr Kaltofen.

Príprava je jedna vec a je veľmi dôležitá, ale rozhoduje, ako sa jej podarí pretaviť do výsledkov na pretekoch. Cyklisti sú síce priebežne testovaní, ale nie vždy výsledky testov musia zodpovedať výsledkom pretekárskym. Až tie ukážu, ako na tom kto z nich skutočne je. „Vždy nám záleží na výsledku a úspešný štart do novej sezóny je vždy motivácia do ďalšej práce celého tímu. Samozrejme chceme byť na pretekoch vidieť, nejdeme sa len zúčastniť, ale popasovať sa o čo najlepší výsledok,“ zhrnul tímové ambície nielen pre prvé jarné preteky Petr Kaltofen.

klikni pro velký obrázek